VIDEO ekskluzive/ Nga vendi i masakrës me 8 viktima, autori në arrati, RENEA rrethon zonën

Një masakër e rëndë ndodhi sot në fshatin Resulaj të bashkisë së Selenicës në qarkun Vlorë ku një person vrau tetë persona nga dy familje të të njëjtit fis.

Ritvan Zykaj 24-vjeç, shuajti dy familje me kallashnikov dhe u largua nga vendngjarja. Ai vijon ende të jetë në arrati dhe përbën rrezik të madh edhe për banorët e fshatit.

Forca të shumta policie kanë rrethuar zonën dhe po kryejnë kontrolle. Ndërkohë, policia bën apel për qytetarët të tregohen të kujdesshëm pasi personi është mjaft i rrezikshëm.

Në vendngjarje ndodhen forca të shumta polciie dhe disa autoambulanca. JavaNews ka siguruar këtë video nga vendngjarja.

 

Emrat viktimave:

Ledion Zykaj 8-vjeç

Sara Zykaj 16-vjeçe

Afërdita Zykaj 42-vjeçe

Vasilika Zykaj 43-vjeçe

Besim Zykaj 43-vjeç

Azem Zykaj 45-vjeç

Demir Zykaj 75-vjeç

Perie Zykaj 72-vjeçe

Policia: Kujdes! Autori është i rrezikshëm, si të veproni nëse e shihni

Policia e Vlorës kërkon ndihmën e qytetarëve për identifikimin sa me shpejt te vendndodhejs së autorit të krimit dhe fton ata që të telefonojnë në numurin 069 41 10 242 si dhe në munrin pa pagesë 129, duke ju garantuar anonimatin.

Policia e Vlorës sqaron se autori është i rrezikshëm dhe në rast konstatimi ti shmagen përballjes më të por të telefonojnë policinë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU