Vdes ikona e komedisë Garry Marshall, regjizor i “Pretty Woman” e krijues i “Happy Days”

Hollivudi mban zi për vdekjen e Garry Marshall, regjisor i filmit të famshëm “Pretty Woman” dhe krijues i serialit të suksesshëm të viteve 1974-84, “Happy Days” me protagonist kryesor Henry Winkler, sitcom nga i cili zhvilloi edhe serialin tjetër të suksesshëm, 1978-82, “Mork & Mindy”, me Robin Williams dhe Pam Dawber.

Veç tyre, Marshall ka drejtuar edhe “Frankie e Johnny” (1991) me Al Pacino e Michelle Pfeiffer, si dhe “Runaway Bride” (1999), me Julia Roberts e Richard Gere.

Pas lajmit për vdekjen e ikonës së komedisë, yjet e mëdhenj të Hollivudit kanë reaguar me mesazhe ngushëlluese.

d.i.

Ylli për Garry Marshall në Walk of Fame, Hollywood
Ylli për Garry Marshall në Walk of Fame, Hollywood
Me Julia Roberts, gjatë xhirimeve të Pretty Woman
Me Julia Roberts, gjatë xhirimeve të Pretty Woman
Pretty Woman
Pretty Woman
Marshall (në mes lart) me kastin e veprës së tij më të famshme, Happy Days
Marshall (në mes, lart) me kastin e veprës së tij më të famshme, Happy Days
Me Henry Winkler
Me Henry Winkler
Me Susan Sarandon
Me Susan Sarandon
Mork & Mindy
Mork & Mindy
Ditari i Princeshës, një tjetër krijim i Marshall
Ditari i Princeshës, një tjetër krijim i Marshall

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU