Roladë me biskota të bluara

Kjo roladë përgatitet për 10 minuta dhe është pa pjekje!

Nevojiten:
Qumësht,
Një pako plazma keksa të bluar (përdorni dy pako nëse dëshironi më shumë roladë)
Një mak,
Banane.

Përgatitja:
Në një enë, perziejmë makun (i hidhni mak sa të doni) me keksat plazma dhe i hedhim qumësht derisa të fitohet një masë homogjene.

E shtrijmë në një letër kuzhine masën e fituar, i renditim bananet si në foto dhe i palojmë anët në formë të roles së bashku me letrën. E fusim në frigorifer për t’u ftohur dhe e shërbejmë.

Ju bëftë mirë! /pergatit.com

Këshillë: Ky është maku

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU