Për sulmuesin e Barcelonës interesohen disa klube

Nuk eshte vetem Roma qe synon Munir, sulmuesin e Barcelones, i cili nuk ben pjese ne planet e trajnerit Ernesto Valverde dhe qe eshte ne qender te merkatos.

Sikurse shkruan gazeta spanjolle ‘Mundo Deportivo’, janeedhe kater klube qe interesohen per spanjollin me origjine marokene.

Behet fjale per Deportivo La Coruna dhe Alaves, prej kohesh ne tratativa me Barca, por edhe anglezet e Crystal Palace, ku trajneri Frank de Boer e deshiron ate.

Gazeta e Barcelones shkruan se edhe Sampdoria, ashtu si dhe Roma, interesohet per sulmuesin katalan.

Por, per momentin, asnje prej ketyre klubeve, sikurse shkruan gazeta, nuk kane dhene ende pergjigje per 20 milione euro qe kerkon Barcelona per transferten.  /b.d

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU