I gjenden lekë falso, procedohet e mitura nga Durrësi

Kapet me para’ false një vajzë 17-vjeçare.

Bëhet fjalë për shtetasen nga Durrësi e cila identifikohet nga policia vetëm me inicialet S.S.

E mitura është proceduar në gjendje të lirë për “falsifikimin e monedhave”.

Nuk bëhet ende me dije shuma e parave që i janë gjetur adoleshentes.

Për momentin policia po vijon veprimet hetimore për të zbuluar se ku i ka marrë ajo paratë false dhe nëse ka bashkëpunëtorë.

Mendohet se dikush tjetër mund të jetë ideatori i aktivitetit që bashkë me adoleshenten fusin në qarkullim paratë.

/b.d

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU