Horoskopi 7 Shkurt 2016

Dashi

Yjet nuk kanë parashikuar një ditë aspak të mirë për të dashuruarit. Disa keqkuptime do ju përfshijnë në debate. Ka mundësi të merrni një lajm jo të këndshëm nga partneri/ja. Për beqarët do jetë momenti i duhur për tu hedhur në sulm. Për fat të mirë edhe financat do të kenë përmirësime.

Demi

Do të jetoni një proces rinovimi të brendshëm, do të dini të menaxhoni më mirë marrëdhënien në çift, ndërsa do të keni mundësi të përmirësoni procesin e punëve tuaja. Beqarët ka mundësi të realizojnë takim shumë të rëndësishëm i cili mund t’ju ndryshojë jetën. Në planin financiar nuk duhet të nxitoheni për shpenzime.

Binjakët

Do të keni mbështetjen partnerit/es, e cila/i do t’ju ndihmojë të tejkaloni një situatë të komplikuar që do t’ju kërkojë kohë dhe durim. Mërkuri do të jetë favorizues kundrejt jush. Për beqarët do të lindë një ndjenjë e fortë për dikë që ka mendime të ndryshme me ju. Financat paraqiten të mira.

Gaforrja

Pas shumë keqkuptimeve që keni përjetuar dita e sotme parashikohet e mbushur me pozitivistet dhe mjaft momente të bukura për ju që jeni në çift. Sot njeriut të zemrës nuk duhet t’ia merrni për bazë fjalët që do t’ju thotë. Beqarët nuk duhet të qahen, pasi mundësitë për takime do të jenë të njëpasnjëshme. Buxheti pas një periudhe delikate do të përmirësohet.

Luani

Pas shumë sforcimesh, më në fund do të arrini të merrni konfirmimin që kërkonit nga partneri/ja, ndërsa do të keni mundësinë të bëni më shumë gjëra përkohësisht. Duhet të jeni shumë besnik ndaj personit të dashur. Beqarët do marrin goxha propozime, por nuk do ndihen ende gati për të bërë ndryshime. Në planin financiar jeni përgjithësisht të matur.

Virgjëresha

Nuk duhet të nxitoheni apo edhe të zhyteni në mendime për zgjedhje të cilat ju përkasin të dyve si çift.  Gjatë kësaj dite do të jenë vërtet të parezistueshëm, partneri/ja do t’ju japë shumë dashuri. Beqarët nuk janë ende gati të sakrifikojnë lirinë e tyre vetëm për të pasur dikë në krah. Financat do jenë edhe më mirë nga sa i keni menduar.

Peshorja

Do të jeni gjithë entuziazëm sot prej mundësisë për të vënë në veprim një dëshirë që ju e keni ëndërruar prej kohësh. Momente të bukura edhe në dashuri. Beqarët do tregohen këmbëngulës dhe do ja dalin të bëjnë për vete personin që kanë pëlqyer prej kohësh. Në planin financiar gjërat shkojnë mirë.

Akrepi

Do t’ia dilni t’i bëni ballë të gjitha impenjimeve dhe gjërat do të ecin për mrekulli, përsa i përket marrëdhënies suaj në çift. Personi i dashur do të reagojë pozitivisht ndaj një gjesti tuajin altruist. Beqarët duhet t’i shfrytëzojnë sa të mundin ftesat që ju bëhen. Financat paraqiten në krizë, ka mundësi të dobësohen.

Shigjetari

Do të dëshironi të ndryshoni sjelljet tuaja lidhur me partnerin/en, do të bëheni të përpiktë dhe gati ndaj çdo ngjarjeje, pa u frikësuar ndaj vështirësive të çdo dite. Beqarët do kenë mundësi vetëm për aventura kalimtare, asgjë më shumë se kaq. Në planin financiar do dini si të veproni.

Bricjapi

Nuk duhet të bini në qetësi, yjet janë ende në anën tuaj prandaj shfrytëzojeni këtë të diel për të qëndruar me personin tuaj të zemrës. Beqarët do veprojnë me taktikë dhe arrijnë ta joshin personin e përshtatshëm. Në planin financiar situata do vijë duke u përmirësuar.

Ujori

Dashuria nuk do të jetë në anën tuaj sot. Duhet të përpiqeni të ruani vetëkontrollin që gjërat të mos marrin tatëpjetën. Beqarët që janë në kërkim të dashurisë duhet të bëhen gati sepse sot do përjetojnë ndryshime të rëndësishme. Planetët do ju ndihmojnë me financat.

Peshqit

Jupiteri, planeti i suksesit, do të ketë ndikim të mirë në shenjën tuaj, do të jeni optimistë dhe do të keni një vizion të hapur i cili do t’ju lejojë të arrini një lloj sigurie. Me partnerin/en do të jeni të kuptueshëm. Beqarët do kërkojnë me ngulm një person me të cilin do fillojnë një lidhje, por për fat të keq nuk do ju eci. Financat paraqiten të qëndrueshme.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU