Hidhet shorti në DFB Pokal, Kupën e Gjermanisë për çiftet gjysmëfinaliste

Katër skuadrat gjysmëfinaliste të DFB Pokal kanë mësuar kundërshtarët e tyre.

Bayern Munich, Bayer, Leverkusen, Eintracht Frankfurt dhe Schalke janë katër skuadrat që janë kualifikuar në gjysmëfinale të DFB Pokal.

Pas shortit të hedhur Bayern Munich do të luaj ndaj Leverkusenit në udhëtim, ndërsa Schalke me Eintracht Frankfort.

Ndeshjet gjysmëfinale do të zhvillohen me 17 dhe 18 prill, përgatiti ”Express”. (B.an)

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU