FOTO/ Përplasjet, batutat e humori, çfarë nuk u pa dje në Kuvend

Nëse do t’i vihej një “etiketë” zhvillime në seancën e djeshme plenare, do të ishte gati e pamundur. Kjo për faktin se që nga nisja e saj, e deri në mbyllje, pati një mori situatash, që lëviznin nga njëri ekstrem në tjetrin. Ora e parë e punimeve të seancës së djeshme ka qenë tejet e tensionuar, për shkak të përplasjes mes deputetëve të opozitës, dhe ministrit të Shëndetësisë Ilir Beqaj, të cilin nuk e lejonin të merrte fjalën në foltore.

U desh ndërhyrja e Gardës për të garantuar sigurinë, për të shmangur përplasjet fizike, pasi nuk munduar as grushtet apo shtyrjet. E megjithatë kjo ishte “përplasja” e parë që solli ndërprerjen e seancës, të pasur edhe nga disa ndërprerje të tjera. Në këto të fundit, u bënë “protagoniste” edhe kryeministri Rama dhe ish-kryeministri Berisha. “Molla e sherrit”? Radha për folur në seancë.

Por më pas nuk munguan batutat e as të qeshurat e deputetëve. Për shkak të ndërprerjes së seancës, pati një sërë momentesh pikante që nuk kaluar në objektivin e kamerave. Përmes një galerie fotosh, sjellin disa nga situatat e krijuara në Kuvend ditën e djeshme.

ma.me

q1q2q3q4q5q6q7q9q10q11q12

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU