Dëmtohet rëndë Marcos Rojo i Manchester

Jose Mourinho është forcuar të bëjë një zëvendësim të detyrueshëm ndaj Anderlechtit, pasi është lënduar mbrojtësi Marcos Rojo.

Goal raporton se argjentinasi lëndoi gjurin në një duel me Nicolae Stanciu, dhe më pas u zëvendësua nga Daley Blind në minutën e 23-të, transmeton Koha.net.

Ai i bashkohet të lënduarve në fazën e mbrojtjes Chris Smalling dhe Phil Jones, dhe tani Jose Mourinho ka në dispozicion vetëm Blindin dhe Eeric Baillyn. (b.an)

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU