Zv.kryeministri Braçe nxjerr videon: Dhunë e tallava në universitete!

Shpërthen zv.kryeministri Erjon Braçe ndaj bllokimit të auditoreve nga disa studentë, me qëllim bojkotin e mësimit.

Përmes një videoje, Braçe evidenton faktin e bllokimit të dyerve me karrike, duke e cilësuar dhunë dhe tallava, dhe duke ironmizuar se pas kësaj do kërkohen lekë për banka e karrike.

“Urdheroni!

Kjo nuk eshte dhune!

Tallava patjeter!

Pastaj,

duam leke per banka e karrige!

Besoj i njihni koret e Qorllekut te dhunshem!

#BollmeDhune

#HapniShkollat”, deklaron Braçe në rrjetin social./a.cupaj

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU