Zjarret, Meta-homologut grek: Unë dhe populli shqiptar jemi krah jush

Shkon në 54 numri i personave që kanë humbur jetën nga zjarret në Athinë.

Në lidhje me këtë tragjedi, Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta i ka dërguar një letër homologut grek Prokopis Pavlopulos.

Letra

Zoti President,

Me ankth e shqetësim të madh po ndjek përhapjen dhe dëmet që po shkaktojnë zjarret e furishme që kanë rënë përqark Athinës.

Jam shumë i tronditur nga viktimat në njerëz dhe i shpreh ngushëllimet më të ndjera familjarëve e të dashurve të tyre. Të lënduarve i uroj shërim sa më të shpejtë.

Lutem që të mos ketë viktima të tjera në njerëz dhe që zjarret e egra të vihen shpejt nën kontroll nga autoritetet zjarrëfikëse greke.

Ju siguroj se, në këto momente të vështira, unë dhe populli shqiptar jemi krah jush dhe qytetarëve të Athinës e të gjithë Greqisë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU