Zjarr në Zharrëz të Patosit, zjarrfikësit në vendngjarje

Një zjarr masiv ka rënë pak minuta më parë në Zharrëz të Patosit, ndërsa raportohet që flakët po përhapen me shpejtësi. Për të vënë në kontroll zjarrin kanë mbërritur në këto momente edhe zjarrfikëset.

Tre janvë më parë, një tjetër zjarr masiv ra në pyllin e Semanit në Fier dhe dogji një sipërfaqe prej 2 hektarësh me shkurre Përhapja e flakëve ka bërë që të ndërhyjë edhe një helikopter i FA, i cili ka mundur të shuajë një nga tre vatrat e zjarrit.

ma.me

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU