VIDEO/ Shkup, protesta kundër marrëveshjes me Greqinë për emrin

Në Shkup janë zhvilluar mbrëmjen e kësaj të mërkure protesta për të kundërshtuar marrëveshjen me Greqinë për çështjen e emrit.

Me këngë patriotike maqedonse dhe thirrje ofenduese kundër qeverisë protestuesit qëndruan para kuvendit të Maqedonisë kundër ndryshimit të emrit.

Protesta u thirr nga grupi i tifozëve Komiti, grup i afërt me politikat e qeverisë së kaluar, Vmro-BDI

a.ç

 

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LAJMET E FUNDIT

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.