VIDEO/ “Rama dhe Basha janë të rrezikshëm”, Hajdari: Unë e ndjej se kanë bërë marrëveshje, por jo…

Pas kritikave të shumta për qëndrimet e saj kundër opozitës dhe pro qeverisë, Rudina Hajdari, kryetarja e Grupit të Demokratëve në Parlament ka mbajtur një qëndrim ndryshe gjatë seancës së sotme.

Në krahasim nga herët e tjera, duket se kësaj radhe Rudina Hajdari kishte marrë leksione “aktrimi”, pasi në Parlament e ka lexuar me ton të ashpër fjalimin që nuk ishte si ato të lexuara nga ajo më parë, me ngecje dhe lapsuse.

Fjala e Hajdarit në Kuvend ishte në një kohë që në media transmetoheshin homazhet për Majorin, Klodian Tanushi, ndërkohë që nga foltorja e Kuvendit i ka treguar “dhëmbët” dhe “grushtin”, Edi Ramës dhe Lulzim Bashës.

Hajdari i ka akuzuar Ramën dhe Bashën se janë të rrezikshëm dhe kanë bërë marrëveshje me njëri-tjetrin, ndërkohë që tha se ajo nuk është vetëm në këtë betejë.

Edhe pse me fjalë të shkruar, Rudina Hajdari edhe ditën e sotme nuk ka lënë pas gabimet gjatë leximit.

g.kosovari

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU