VIDEO/Ky është momenti kur helikopteri me 8 persona në bord përplaset me shkëmbin

Ky është momenti tronditës kur një helikopteri me tetë turistë në bord rrëzohet në një pjesë shkëmbore në Kirgistan.

Ngjarja që ka ndodhur në korrik të vitit të kaluar, ndërsa pamjet e aksidentin janë shpërndarë tani, nga një student i cili ndodhej në bordin e helikopteri në momentin e përplasjes.

Gjithçka ndodhi si pasojë e terrenit të papërshtatshëm në një maje mali në Khan Tengri, kur piloti nuk mundi të ulte helikopterin në hapësirën me rërë dhe akull.

Megjithëse asnjëri nuk humbi jetën nga aksidenti, një 37-vjeçare nga Polonia u paralizua nga mesi e poshtë, teksa tre të tjerë pësuan lëndime serioze.

/g.kosovari

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU