VIDEO/ E ndërtuar në vitet ’60, ja si dukej ura Morandi që u shemb sot në Genova

Ura që është shembur sot në Genova është ndërtuar në vitet ’60 dhe për shumë italianë ishte një nga urat më të frikshme. Në videot e publikuara në rrjetet sociale ata thonë se gjithmonë kishin frikë të kalonin tek kjo urë dhe e dinin se një ditë do të ndodhte kjo gjë. Një pjesë e urës është thyer dhe ka rënë mbi banesa dhe lum në Genova duke marrë me vete edhe dhjetëra makina e duke shkaktuar një tragjedi kombëtare në Itali.

Një italiane ka publikuar në qershor udhëtimin nëpër këtë urë. “Kur isha e vogël, dridhesha kur kaloja mbi këtë urë”, ka shkruar italiania. Aktualisht janë verifikuar 2 të vdekur por numri i tyre mund të rritet nga momenti në moment. /ma.me

 

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LAJMET E FUNDIT

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.