VIDEO/ Deklarata për ngritjen e flamurit, rrjetet sociale s’e kursejnë Bashën

Gafa e kryedemokratit Lulzim Basha në varrezat Dëshmorët e Kombit, është shpërndarë masivisht në internet. Ai tha se Skënderbeu e ngriti flamurin më 1944 dhe më pas u përpoq ta rregullonte duke thënë se u ngrit në vitin 1444 në Lezhë. Ndërkohë, flamuri nga heroi kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu u ngrit në vitin 1443 në Krujë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU