Vidal i dashuruar me Juventusin, kërkon rikthimin te “Zonja e Vjetër”

Sipas Calciomercato.it Arturo Vidal dëshiron të largohet nga Bayern Munich dhe të rikthehet te Juventusi.

Vidal ka shkëlqyer nën drejtimin e Pep Guardiolas, derisa me ardhjen e Carlo Ancelotti shpeshherë e ka gjetur vetën në bankën e rezervave.

Kështu, kiliani dëshiron t’i bashkohet sërish ‘Zonjës së Vjetër” ku ka luajtur katër sezone mjaftë të suksesshme para se t’i bashkohet Bayern Munichut për 40 milion euro. /a.m.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU