Vendimi i Rudina Hajdarit për të mos djegur mandatin, ja si e komenton Besnik Mustafaj

Vendimi i vajzës se Azemit, Rudina Hajdari për të mos djegur mandatin e deputetes ka shkaktuar reagime të shumta, jo vetëm ne skenën politike, por edhe në opinionin publik.  Për këtë çështje ka folur edhe ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, i cili u shpreh i rezervuar. Sipas tij, deputetja e PD-së, Rudina Hajdari është në moshë të re dhe ‘gabimet e saj’ duhet të shihen jo si pengesë, por si elementë mësimi.

“Nuk preferoj të bëjë koment për Rudinën. Është në një moshë që po rritet dhe po piqet. Mbiemri Hajdari është shumë i rëndësishëm. Hajdari është në momentit  dhe në moshën që i lejohen gabimet dhe ato janë elementë të mësimit”, tha Mustafaj./news24

/a.meta

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU