Vdes njeriu më i gjatë në Çeki

Çeku Tomas Pustina një prej njerëzve më të gjatë në botës, ka ndërruar jetë në moshën 38- vjeçare pas një ataku kardiak.Prej kohësh Tomas mbante rekordin e personit më të gjatë në botë, pasi ishte të paktën 2.26 metra i gjatë.

Ai kishte kohë që vuante nga probleme shëndetësore, por megjithatë kjo nuk e pengoi atë të merrte pjesë në një film horror ku luajti krah aktores Salma Hyek.

Iveta Zackova, motra e të ndjerit dhe lajmin e hidhur ditën e mërkurë.“Tomas vdiq në gjumë në paqe. Zemra e tij dështoi. Ne do ta varrosim këtë javë në një funeral me njerëzit e afërt”, tha ajo.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU