Vdekja e Deharit, Kurti: Vetëvrasje? Ishte vrasje e papërsosur

Deputeti dhe ish­lideri i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë ceremonisë së varrimit të ish-aktivistit Astrit Dehari, ka mbajtur një fjalim prekës.

Duke folur me emocionin për vdekjen e tij, Albin Kurti ka thënë se ajo që në fillim u duk si “vetëvrasje e përsosur doli të jetë një vrasje e papërsosur”.

Ai ka çmuar lartë figurën e Astrit Deharit duke e vlerësuar si aktivistin më të mirë që e kishte Vetëvendosje.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU