U gjet i vdekur në Vjosë, babai akuzon shokun: Ish-ushtar me pagesë i akuzuar për…

17-vjeçari Matia Rizallari nga Këlcyra, i cili kishte humbur prej së dielës dhe pas alarmit të familjes ai është gjetur i vdekur.

Trupi i të riut u gjet në lumin Vjosë, pranë urës së Dragotit. Por menjëherë pas gjetjes së trupi të pajetë i ati i te ndjerit hedh dyshime tek shoku i djalit.

Familja dyshon tek shoku i tij E.D (Egli Dosti), rreth 25 vjeç, një ish-ushtar me pagesë, i akuzuar për dezertim.

Sipas babait, ky ishte personi me te cilin shoqerohej i biri dhe që ishte personi i fundit me të cilin është parë 17 vjeçari.

Shkak për dyshime bëhet fakti se po atë ditë pas ngjarjes, Dosti është larguar në Sarandë.

Viktima me pantallona te shkurtra dhe shoku i tij, ku dyshon familja, personi me tatuazhe

g.kosovari

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU