Toyota nxjerr në treg veturën e parë prej druri (FOTO)

Kur është fjala për konceptet e krijimit të veturave, prodhuesit dëshirojnë të bëhen sa më kreativë. Toyota është bashkuar me kompaninë e drurit në Tokyo Sumitomo Forestry, për të krijuar veturën e parë e cila përbëhet nga druri.toy1

Kompania japoneze ka bërë zgjedhjen e drurit ngaqë me kohë druri lakohet dhe errësohet, kështu duke simbolizuar kalimin e kohës.toy3

Edhe pse vetura mund të lëvizë, vozitja e saj nuk është legale pasi që është nga druri.

toy2
toy4
toy6

Klan Kosova

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU