‘Toyota Auris’/ Përfundon gjyqi Balla-Basha, pritet vendimi

Ka përfunduar gjyqi për akuzat e kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ndaj kreut të PD, Lulizm Basha për shpifje lidhur me çështjen e Toyta Yaris.

Në seancën ku palët paraqitën konkluzionet avokatët e Lulzim Bashës dhe përfaqësuesi i Prokurorisë kërkuan pushimin e çështjes.

Ndërsa avokati i Taulant Ballës kërkoi dënimin e Lulzim Bashës për shpifje të bërë botërisht.

Sipas prokurorit nuk kemi shpifje, por një opinion të kryetari të PD, Lulzim Basha.

a.cupaj

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU