Sulmi terrorist në Nice: Shkon në 80 numri i të vdekurve, 18 të lënduar rëndë

Ministri i brendshëm francez, Bernanrd Cazeneuve ka thënë se numri i të vdekurve nga sulmi terrorist ka shkuar në 80 dhe 18 nga të lënduarit janë në gjende të rëndë.

5_1468559972-6905187Një kamion me shpejtësi të madhe shtypi qytetarët teksa po festonin në rrugët e Nicet Ditën Kombëtare të Francës.

4_1468559970-4891677Sulmuesi është qëlluar nga policia francize dhe është raportuar se ishte 31 vjeçar, citohen burime vendase.

3_1468559968-4266256

2_1468559965-1606537

1_1468559963-5318990(b.an)

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU