Situata politike, ambasadori Soreca shkon në zyrën e Bashës

Situata politike si dhe marrëveshaj e opozitës joparlamentare për të mos hyrë në zgjedhje, kanë sjellë një zhvillim tjetër pasditen e së martës.

Mësohet se ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë Luigi Soreca mbërriti në zyrën e Lulzim Bashës rreth orës 17:00 ndërsa nuk ka detaje për çfarë është folur në takim.

Më herët, ambasadorët më të rëndësishëm në vendin tonë i kanë bërë thirrje të vazhdueshme Bashës dhe aleatëve të tij për t’u bërë pjesë e zgjedhjeve të 30 Qershorit.

/a.r

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU