Si pritet të jetë dita e sotme, ja çfarë rezervon moti

Edhe ditën e sotme temperaturat janë të larta, por priten reshje lokale në disa qarqe, në përgjithësi, të dobëta.

Ekziston mundësia (ndonëse shumë e vogël) që në zona shumë të kufizuara të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre në Lindje gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit për ditën e sotme pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 31 °C

në vendet e ulëta: 18 / 33 °C

në vendet malore: 13 / 29 °C

ERA

Ndërsa era do të fryjë e lehtë deri mesatare.

g.kosovari

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU