VIDEO/ Shumë i vogël për FIFA-n, ja si rusët e zmadhojnë stadiumin, bëjnë një shtesë të çuditshme

Duket e habitshme, por ruset kanë ndërtuar një ‘stadium të ri’, brenda stadiumit ekzistues, për të rritur kapacitetet në të, pas kritikave të FIFA-s

Në “Ekaterinburg Arena”, do të luhen disa ndeshje te boterorit “Rusi 2018”, por stadiumi është shumë i vogël, thotë Fifa. Për të rritur kapacitetin nga 27,000 në 45,000 vende, rusët ndërtuan një shtesë të re – jashtë stadiumit, e cila duket si një shtojcë e çuditshme, shkruan javanews

Një mur i jashtëm është çmontuar dhe pothuajse 18,000 tifozë do të ulen jashtë jashtë stadiumit. Shtesa është e përkohshme, do të shembet në fund të turneut

a.ç

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU