Shuhet shkrimtari Umberto Eco

Shkrimtari italian Umberto Eco ka vdekur oret e fundit në moshën 84-vjeçare. Lajmin për vdekjen e shkrimtarit dhe filozofit të famshëm e ka konfirmuar familja e tij që ka thënë se ai ka vdekur të premten rreth orës 22:30 në shtëpinë e tij. Është autor i romanit “Emri i Trëndafilave” lindi në Alexandria më 5 janar të vitit 1932. Eco ishte semiotist, filozof dhe shkrimtar i jashtëzakonshëm.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU