Shkarkimi/ Dritan Gina bllokon zyrën, Prokurori i ri mbërrin në Elbasan (FOTO)

Vendimi i sotëm i Kryeprokurores Arta Marku për të larguar nga drejtimi i Prokurorisë së Elbasanit, Dritan Ginën, bashkëshortin e Rovena Gashit, krahut të djathtë të Adriatik Llallës, duket se ka krijuar një ngërç në këtë institucion.

Ndërsa Gina ka vendosur të mos lëshojë zyrën, shkruan balkanweb, duke e cilësuar antiligjor dhe sulm politik vendimin e Arta Markut, pak minuta më parë në Prokurorinë e Elbasanit ka mbërritur Ardjan Nezha, prokurori i caktuar nga Arta Marku në këtë detyrë.

Dera e mbledhjes ku do bëhej prezantimi i drejtuesit të ri të prokurorisë është mbyllur.

 

ardian nezha3

 

ardian nezha 4

ardian nezha

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU