Shenjë për shenjë, ky është horoskopi i defekteve dhe këshillat si të përmirësoheni

Nga pasiguria në arrogancë: këtu janë veçoritë më të këqija dhe defektet e përsëritura të secilës shenjë zodiakale, me të cilat do të bënit mirë të punoni për t`i përmirësuar.

Çdo shenjë zodiakale ka karakteristika të përcaktuara mirë që ndikojnë karakterin e personit dhe mënyrën se si lidhet me të tjerët.

Asgjë nuk duket empirike, por është e pamohueshme se ka disa tipare të përbashkëta. Sidomos kur bëhet fjalë për ‘defekte’.

Ndoshta është rastësi, por sa herë flitet për horoskopin, të gjithë e largojnë përvojën e tij negative me këtë apo atë shenjë tjetër. Sepse janë defektet ato që mbeten më të qëndrueshme në kujtesë dhe që shpesh na identifikojnë më shumë.

Për këtë arsye, për t’ju ndihmuar të përmirësoni dhe të lidhni raporte të mira, ne menduam të ilustrojmë të gjitha ato veçori që të tjerët nuk durojnë tek ju.

Shenjë për shenjë ky është horoskopi i defekteve.

Dashi – Impulsiv dhe shpesh arrogant. Kështu shihen të lindurit nën shenjën e Dashit, kjo për shkak të egos së tyre dhe personalitetit të fortë që janë shkaku i jo pak të pakënaqurve rreth tyre. Kjo i çon ata të humbasin mundësi të ndryshme dhe raste të veçanta. Për mos të përmendur miqësitë dhe marrëdhëniet e prishura kot. Sugjerim: përpiquni të reflektoni përpara se të veproni dhe jepuni mundësi të tjerëve kohë pas kohe.

Demi – Ata dinë se si të jenë jashtëzakonisht kokëfortë, por gjithashtu shumë të përshtatshëm. E gjitha kjo për shkak të një frike irracionale ndaj ndryshimit dhe nganjëherë pamundësisë për të parë pamjen e madhe. Për këtë arsye ata shpesh mbeten të bllokuar në bindjet e tyre ose në qëndrimet e tyre të zakonshme. Këshillë: dëgjoni më shumë të tjerët dhe përpiquni të shikoni gjërat nga një këndvështrim tjetër.

Binjakët – Binjakët ndalojnë të analizojnë çdo hollësi të vogël. Ata mendojnë, ri-mendojnë, zemërohen, krijojnë ankth në vetvete dhe rreth tyre. Skeptik nga natyra, atyre nuk duhet t’i humbasë asnjë detaj, duhet të jenë të vetëdijshëm për gjithçka rreth tyre. Këshillë: Pak joga dhe meditim nuk do t’ju lëndonin.

Gaforrja – Shumë e ndjeshme, preket lehtë dhe tepër egocentrike. Të lindurit nën këtë shenjë i jetojnë emocionet në mënyrën e vet, duke u ndier gjithmonë viktima të diçkaje ose dikujt. Ata janë manipulues të emocioneve, të aftë të mbajnë ngjitur kush është rreth tyre me çdo mjet. Këshillë: lërini ata që nuk doni vërtet dhe mësoni të pranoni që ndonjëherë faji është edhe juaji.

Luani – Aktorë të vërtetë, të aftë për të bërë gjithçka për të marrë vëmendjen. Armiku më i keq i Luanit është egoja e tyre jo proporcionale, e cila i çon miqtë, dashuritë dhe familjarët në vendin e dytë. Mundësia që një i lindur nën këtë shenja të gabojë është zero në kokën e tij. Me shumë gjasa edhe të tjerët ngopen shumë shpejt me ju. Këshilli: ekzistojnë edhe njerëz të tjerë në botë. Mbajeni mend këtë.

Peshorja – Manipuluesit e kualifikuar, ata kërkojnë balancë në çdo aspekt të jetës së tyre, për sa kohë që bëhet në mënyrën e tyre. Me hijeshinë e tyre dhe dashurinë për harmoni ata mund të manipulojnë, duke mashtruar të tjerët që të kenë edhe kontrollin më të vogël. E gjithë kjo për shkak të frikës bazë të konfrontimit, deri në kufijtë e vetë-mohimit. Këshillë: ndaloni përpjekjen për të kontrolluar të tjerët dhe mësoni se si të komunikoni dhe shprehni ndjenjat tuaja.

Akrepi – Ashtu si kafsha që e përfaqëson atë, problemi i kësaj shenje është bishti, trungu, pamundësia për të shkuar më tej. Mund të jetë egoist dhe hakmarrës, deri në kufijtë e vetë-shkatërrimit. Pakënaqësia e vazhdueshme dhe depresioni i fshehtë e çojnë atë për të zhvendosur njerëzit, madje edhe për ata që janë të dashur ndaj tij. Këshillë: përpiquni të mbani nën kontroll emocionet, veçanërisht në momentet kritike, duke shmangur pickimin dhe transmetimin e helmit tuaj. Mësoni të shkoni më tej.

Shigjetari – Ndonjëherë ata sillen si fëmijë. Ata mund të jenë tepër të sinqertë dhe ndonjëherë të papjekur. Veçanërisht, kur e gjejnë veten duke u marrë me ndjenjat. Në kufijtë e mungesës së respektit dhe besimit. Ajo që i bën njerëzit të mos i marrin seriozisht. Këshillë: Përpiquni të relaksoheni kur angazhoheni në biseda me të tjerët dhe mësoni dhe kuptoni se cilat janë ndjenjat tuaja para se të veproni në impuls.

Bricjapi – Të lindurit nën këtë shenjë janë aq seriozë sa duken të ftohtë. Në realitet ata janë mjaft ambiciozë, në buzë të pamëshirshmërisë. Kur ata vendosin një qëllim, nuk ka asgjë që mund t’i shkëpusë ose t’i presë rrugën, pa shikuar prapa ata arrijnë në krye. Këshillë: mos harroni të kujdeseni për të tjerët dhe të zbuloni bukurinë e ndarjes me të tjerët.

Ujori – Ujorët jetojnë në një botë të tyre, pothuajse lundrues, për shkak të shenjës së tyre të ujit. Ata konsiderohen të pafuqishëm, të shkëputur, sarkastikë dhe të mbyllur në vetvete. Këshillë: përpiquni të vendosni një filtër dhe të kuptoni se çfarë të thoni dhe si merret nga audienca.

Peshqit– Të lindurit nën këtë shenjë do të donin të jetonin në vendin e mrekullive. Ata kanë një prirje të lindur për t’i shpëtuar përballë vështirësive dhe frikrave të tyre, duke u strehuar në botë joreale. Kjo është arsyeja pse ata gjithashtu dinë të jenë gënjeshtarë të mirë, por vetëm sepse janë të parët që i besojnë gënjeshtrat e tyre, në mënyrë që të mos përballen me realitetin. Këshillë: shikoni brenda vetes, përqendrohuni në çdo ditë dhe përballeni me të vërtetën.

a.ç

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU