Shalsi: Dy arsyet pse opozita dogji mandatet

Ministri i Shtetit për Sipërmarrjen, Eduard Shalsi, deklaroi në emisionin Open se është shumë “vështirë të kuptohet Partia Demokratike, e cila qoftë në pushtet dhe qoftë në opozitë lëvizjet i ka pasur kuturu”.

“Shumëkush pyet veten për këtë veprim (djegien e mandateve). E gjithë kjo krizë e stisur e PD-së është si rrjedhojë e dy momenteve shumë të rëndësishme për Shqipërinë: reforma në drejtësi dhe muaji qershor, që është moment delikat për integrimin e Shqipërisë”, u shpreh Shalsi. “Sot kanë hyrë në një rrugë pa krye. Unë nuk parashikoj dot se çfarë do të ndodhë nesër”, shtoi ministri.

/a.meta

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU