Receta e thjeshtë, si të përgatisni bukë pogaçe

Kjo është receta se si mund ta përgadisni këtë pogaçe të shijshme.

Përbërësit: 2 vezë, 500 gram jogurt, një lugë të kafes soda bikarbon, kripë, miell.

Përgatitja: Në filim hedhim miellin në një enë të gjërë dhe ja shtojmë të gjithë përbërësit që kemi përmendur më lartë. Me këtë masë formojmë një brum të butë. Pasi që kemi formuar një top nga brumi e qesim në tepsi te cilës ja shtrojmë një letër për pjekje dhe e shtypim me dorë pogaçen deri sa të merr një formë si kjo në foto dhe direkt e fusim në furrë në 200 grad. E pjekim derisa të merr një ngjyr të kuqe afër 25 minuta.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU