Ramë Lahaj do bëjë dy role të rëndësishme në Bolshoi në Moskë

Tenori i mirënjohur shqiptar, Ramë Lahaj përmes një postimi në Facebook ka konfirmuar dy rolet e tij të rëndësishme në operat “La Traviata” të Giuseppe Verdi dhe “La Boheme” të Giacomo Puccinit.

Në nëntor të këtij viti në Teatrin Bolshoi në Moskë do të luajë rolin e Alfredo Germontit në “La Traviata” me dirigjent Togan Sokhiev, transmeton Koha.net.

Lahaj ka konfirmuar gjithashtu se do të luajë rolin e Rodolfos në “La Boheme” në korrik të 2018. (b.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU