Rama viziton biznesin familjar: Ulja trefish e taksave, rrit punësimin dhe pagat!

Kryeministri Edi Rama ka vizituar së fundmi një tjetër biznes. Rama ishte këtë herë në sipërmarje të vogël të punimit të tekstilit.

Teksa pa nga afër mënyrën e operimit të punës, numri një i qeverisë mori edhe një dhuratë. Bëhet fjalë për një copë të qendisur me emrin e kryeministrit dhe emojin “Like” (pëlqej), duke marrë shkas edhe nga lidhja e ngushtë e tij me rrjetet sociale.

“MIRËMËNGJES dhe me një tjetër bisedë për uljen trefish të taksave për biznesin e respektuar të shumë njerëzve të zakonshëm të këtij vendi, që njësoj si kjo familje, nuk rrinë duke u ankuar e mallkuar në fejsbuk e në kafene, po krijojnë punë e vende pune dhe rrisin të ardhurat përmes punës, ju uroj një ditë të mbarë“, shkruan Rama në diçiturë.

Gjatë qëndrimit në këtë biznes, Rama u shpreh se synimi i masave që ka marrë qeveria ka të bëjë me përmirësimin e kushteve, rritjes së numrit të punonjësve dhe rritjes së pagave në këtë sektor.

“Ky është edhe qëllimi , që të paguani tre herë më pak taksa, po të rrisnin fuqinë punëtore edhe pagat e tyre, se iu duhen rritur edhe pagat”, u shpreh Rama.

a.cupaj

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU