Rama udhëzon deputetët: Mos u merrni me protestën e PD, dilni në terren dhe punoni

FOTO ILUSTRUESE

Sot shënohet dita e tretë e protesëts së opozitës teksa lidershipi i PD-së nuk ka ndërmend të tërhiqet nga bulevardi.

Paralelisht, në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama  ka udhëzuar deputetët dhe ministrat e tij që të mos merren me protestën e opozitës.

Në të kundërt, kreu i socialistëve dhe njëkohësisht kryeministri i vendit, i ka kërkuar deputetëve që të dalin në terren dhe të punojnë në zonat e tyre respektive. Rama gjithashtu u ka kërkuar deputetëve që të enjten të bëhen gati për parlamentin dhe të mos bëjnë komente për protestën e opozitës nga aula e kuendit./a.k

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU