Rama sulmon Metën: Edhe mbret të ishte, nuk do ishte kaq i pangopur

Pas vendimit të marrë nga Konferenca e Kryetarëve dy ditë më parë, Kuvendi ka nisur mocionin me debat mbi vendimin e Presidentit.

Në fjalën e tij, kryeministri Edi Rama tha se Ilir Meta e kapërceu Kushtetutën dhe sot është kthyer në një rast unikal për Kuvendin e Shqipërisë.

Ai u shpreh se “edhe mbret i vendit të ishte, Ilir Meta nuk do të ishte kaq i pangopur”.

“Po më faturohen mua zgjedhjet pa kundërshtarë ndërkohë që Sali dhe Iliri i mbajnë partitë e tyre jashtë zgjedhjeve” – tha kryeministri.

/a.r

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU