Rama përshëndet dekretimin e Lleshit: Kur ka vullnet, ka zgjidhje!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas dekretit të Presidentit të Republikës Ilir Meta për Sandër Lleshajn si ministër i Brendshëm.


Në një postim në Twitter, Rama shkruan se ka gjithmonë zgjidhje kur ka vullnet të mirë. Shefi i qeverisë nuk i kursen fjalët pozitive për Sandër Lleshajn, i cili tashmë do të marrë detyrën e Ministrit të Brendshëm, këtë herë pa statusin e ushtarakut si gjeneral.

“Dekretimi i Sandër Lleshit ministër i brendshëm, një shembull kuptimplotë i faktit se edhe kur duket, sikur krisjet janë të pariparueshme a thyerjet të pashmangshme, ka gjithmonë një rrugëzgjidhje nëse ka #VullnettëMirë😊 Ministri i ri njeriu i duhur në vendin dhe kohën e duhur👍”, shkruan Rama.

Rama Twi

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU