Rama e përjashtoi, deputeti i PS: Sot i shtove një dozë tjetër arrogancës

Deputeti socialist Gjetan Gjetani i është përgjigjur kreut të PS përmes një postimi në Facebook.

Sipas ligjvënësit nga Kurbini, vendimi për përjashtimin e tij nga grupi parlamentar është i padrejtë.

Gjetani shkruan se socialist nuk u bë nga Rama dhe se ka qenë pranë PS në ditët më të vështira.

Postimi i plotë i Gjetan Gjetanit:

Vendimi i Edi Rames, per te me larguar nga Grupi Parlamentar, eshte nje vendim i padrejte.
Nuk me ka bere socialist Edi Rama, dhe nuk ka se si ai te me largoje. Socialist kam qene ne dite te veshtira te PS me familjen e njerez te afert te mi, dhe jo sot ne pushtet kur ndahen tendera e privilegje.

Sot Edi Rama nuk ofroi asnje zgjidhje per Kurbinin. Duke me sulmuar mua publikisht, ai as nuk shtoi investime, as vende te reja pune ne Kurbin. Perkundrazi, shtoi vetem nje doze tjeter te arrogances se tij, arrogance qe e kane dhe te besuarit e tij ne Kurbin, dhe kjo jo vetem nuk eshte ajo cfare presin banoret me shume halle, por vete problemi qe prodhon edhe me shume hendek mes qeverise dhe njerezve.

Une pavaresisht se si shkojne interesat e dites se Rames dhe miqve te tij, do vazhdoj te jem prane qytetareve.

Nuk kam qene asnjehere i pushtetshem, por kam qene i vertete me njerezit. Dhe do vazhdoj te ngreje zerin, per te gjitha shqetesimet dhe problematikat qe kane qytetaret e Kurbinit, duke mos u lekundur per asnje arsye.

/b.d

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU