Protesta/ Policia ndalon 7 persona për ndezje zjarresh dhe goditjet me sende të forta

Nuk pati akte dhune por gjithsesi pati të ndaluar. Edhe pse protesta e opozitës së bashkuar kaloi paqësore e pa incidente të dhunshme, policia ka nisur shoqërime të protestuesve të cilët janë kapur në shkelje të ligjit. Mësohet se rreth 7 protestues janë shoqëruar në ambjentet e komisiariatit numër 1 në Tiranë, pas incidenteve të shënuara para parlamentit në protestën e sotme të opozitës.

Drejt komisariatit është drejtuar edhe kreu i FRPD, Belind Këlliçi, si edhe përfaqësues të forumit rinor demokrat.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU