Prishtinë/ Klinton “bashkon” Metën me Ramën, krerët e shtetit bashkë në festimet kosovare

Ilir Meta dhe Edi Rama mund të jenë duke kryqëzuar shpatat në Tiranë, por sot do jenë së bashku në Prishtinë. Presidenti dhe kryeministri janë nisur veç e veç sot në mëngjes drejt Kosovës, ku do të marrin pjesë në veprimtaritë publike për nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, ku do të jetë i pranishëm edhe ish-presidenti amerikan Bill Klinton.

Aty ku dështoi 30 qershori, ja “arriti” Klinton. Do të jetë interesante të shihet se cila do të jetë sjellja e tyre pak orë pas përplasjes së fortë për shtyrjen e zgjedhjeve lokale. /Javanews.al

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU