Policia në kërkim të 15-vjeçares që është larguar nga shtëpia

Policia britanike është vënë në kërkim të një adoleshenteje pasi është larguar nga banesa. Naomi Rees 15 vjeç nga Uellsi, besohet se është larguar bashkë me një djalë 20-vjeçar.

Familja e vajzës është e shqetësuar pasi 15-vjeçarja është larguar përpara 9 ditësh. Pamjet e kamerave të sigurisë që janë analizuar nga policia, tregojnë se Naomi kishte hipur në një autobus.

Autoritetet besojnë se ajo mund të jetë takuar me 20-vjeçarin Tomas Beker, me të cilin dyshohet të jetë njohur në internet.

4F5D909F00000578-6095487-image-a-11_15351348651034F5D909F00000578-6095487-image-a-11_15351348651034F5D909B00000578-6095487-image-a-10_1535134844937

Policia ka shpërndarë nëpër media fotografinë e Naomi dhe të Tomas, për këdo qytetar që mund t’i ketë parë apo të ketë dijeni për vendndodhjen e tyre. Familja e vajzës ka bërë thirrje gjithashtu për ndihmë. Kërkesën e tyre ata ja kanë drejtuar edhe 20-vjeçarit, që vajza e tyre të kthehet shëndoshë e mirë në shtëpi nëse janë së bashku. 

Klan

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU