Pamje të rënda/ Gjenden 6 persona të varur në tre ura (VIDEO)

Trupat e gjashtë burrave janë gjetur të varur në tre ura të ndryshme në afërsi të vendit turistik të meksikës të Los Cabos në gadishullin Baja California.

Trupat e vdekur janë gjetur të mërkurën.

Autoritetet nuk kanë ofruar detaje mbi atë që ka ndodhur me viktimat, por kartelat e drogës janë të njohura për varjen e viktimave të tyre në publik për të frikësuar rivalët.

Dhuna e bandave të drogës ka bërë vitin 2017, vitin më vdekjeprurës të Meksikës në historinë moderne.

Dy trupa u gjetën në një urë në Las Veredas, pranë Aeroportit Ndërkombëtar Los Cabos dhe dy në një urë tjetër në autostradën midis Cabo San Lucas dhe San Jose del Cabo, thanë prokurorët vendorë në një deklaratë.

Në një deklaratë të veçantë, prokurorët thanë se dy trupa të tjerë u gjetën në një urë të tretë afër aeroportit.

Shefi i policisë së Los Cabos Juan Manuel Mayorga u qëllua për vdekje javën e kaluar. Të martën, autoritetet në gjendjen veriore të Chihuahua thanë se 12 vetë u vranë në përleshjet mes grupeve të armatosura./a.ç

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU