Një tjetër protestë kombëtare në 25 maj?

Opozita shqiptare po mendon që të mbajë një tjetër protestë kombëtare më 255 maj. Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pasur një të mërkurë të ngjeshur me takime.

Paradite herët ai ka zhvilluar një mbledhje me aleatët dhe më pas me kryetarët e degëve të PD-së në rrethe.

Ora Neës raporton se nga mbledhja bëjnë me dije se është diskutuar data 25 maj për protestën e radhës kombëtare.

Mësohet se Basha do ta konsultojë datën me kryetarët e djathtë bashkiak, ish-grupin parlamentar demokrat dhe Këshillin Kombëtar./ i.h

1 koment

  1. Kujt ia jemi jeten borxh? Duam qetesi.Bulevardi eshte i qytetareve dhe jo i vrasesve qe duan pushtet me zjarr,benzine e te vrare.Qerohuni ngabShqiperia se na e keni bere jeten terror.Ju mediat mos i transmetoni keta maskarenj qe lendojne popullin e tyrw.Varetbjetabjone nga vrasesi LulvBasha,vrasesi Fatmir Mediu,idioti Nard Noka,teveqele Dash Shehi.E tmerrshme!

PËRGJIGJU