Nikolla thërret rektorët dhe dekanët për rishikimin e VKM-së

Protesta e studentëve e ka detyruar ministren Lindita Nikolla që të zhvillojë një mbledhje për rishikimine VKM Nr.288.

Burime nga Ministria e Arsimit njoftojnë se drejtuesja e këtij dikasteri ka thirrur në takim rektorët dhe dekanët për diskutime.

Mbledhja pritet të mbahet në orën 12:00 ndërsa do të diskutohet pika 4 e VKM-së në fjalë.

Sot studentët kanë hyrë në ditën e dytë të protestës ndërsa përveç tarifave, ata kanë parashtruar edhe kërkesa të tjera që lidhen me kushtet në konvikte dhe përfaqësimin në borde.

/A.Rada

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU