Ngjela dhe Salianji përplasje verbale në studio: Mos ma trash zërin”

Debati në studion e emisionit “Dritare me Rudinën” në News 24 është shoqëruar me “sherr” mes deputeti të PD-së, Ervin Salianjit dhe avokatit Spartak Ngjela. Duke folur për protestën, të dy të pranishmit ngritën tonet mes tyre, teksa Salianji iu drejtua Ngjelës me fjalët “Mos ma trash zërin. Ki kujdes kur të më drejtohesh!”.

Avokat Ngjela theksoi se ndërkombëtarët politikanëve shqiptarë nga të dy krahët iu kanë gjetur 5 miliardë euro në off-shore dhe këto tashmë janë faktuar.

PJESE NGA DEBATI:

Salianji: Të enjten ka serish protestë. Ne kemi thirrur qytetarët në protestë. Ishin sot të gjithë në gjykatë, ishin dy gra me probleme që ishin arrestuar.

Klosi: Ajo godinë vrau katër vetë.

Salianji: Xhamin e thyen ata që ishin brenda.

Hyseni: Jeni bërë qesharak!

Salianji: Aty kanë arrestuar njerëz që po vdesin për bukë. Ne nuk po kërkojmë të vijmë në pushtet, por po kërkojmë qeveri traznitore.

Ngjela: Po bërë dëm civil e paguan. Ajo nuk është ndërtesë e Edi Ramës.

Salianji: Mos ma trash zërin. Ki kujdes kur të më drejtohesh!

Ngjela: Mbarove?

Salianji: Mos fol kështu sikur ata të jenë dele e dhi.

Ngjela: Nëse nuk ka burg ka bashkëpunim. Shteti është nocion serioz. institucionet janë nocione ligjore. Deputetët i kanë bërë shtëpitë me korrupsion. 5 miliardë euro iu kanë gjetur politikanëve shqiptar në Off-shore nga të dyja krahët. Do t’i dorëzojnë me proces ligjor. Pse duan ta destabilizojnë, sepse duan të shpëtojnë gjënë e vjedhur. Maxhoranca është më e disiplinuar nga ndërkombëtarët, arsyeja mund të jetë politikë. Politika është pragmatike, politika e mecur ul dëmin, por do ta paguaj.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU