Ndodh edhe kështu, trajneri godet me grushte boksierin pas ndeshjes (FOTOT)

Një ngjarje aspak e këndëshme ka ndodhur në një ndeshje boksi në MGM Harbour National në Maryland, Amerikë.

Xhaxhai njëherësh dhe trajnieri i boksierit Andre Dirrell, pasi mbaroi ndeshja qëlloi me grushta kundërshatrin e këtij  të fundit Jose Uzcategui.
Ngjarja ndodhi të shtunën në mbrëmje, ku  trajneri Leon Lawson hyri në ring dhe goditi me grushta boksierin Uzcategui. Ky i fundit ishte pa mendje teksa u godit.
Trajnieri i Uzcategui, Sean Gibbons u tha gazetarëve se do të ngrinte akuza për personin që grushtoi boksierin.
Ndërsa boksieri Andre Dirrell tha se “Më vjen keq për atë që ka bërë trajneri im”./a.ç

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU