Milot Rashica bën gol jep dhe asist në fitoren e Vitesses

Përfaqësuesi i Kosovës, Milot Rashica ka shënuar një gol dhe ka asistuar në një tjetër për t’i siguruar pikët e plota Vitesses.

Në ndeshjen e parë të sezonit Vitesse e mposhti Bredan me rezultat të thellë 4-1, transmeton Koha.net.

Rashica asistoi në golin e tretë për Mavatz në minutën e 32, derisa realizoi një gol të bukur në mintuën e 78.

Për Vitessen dy golat e tjerë i shënuan Bruns e Linssen, kurse golin e vetëm për mysafirët e shënoi Ambrose. (b.an)

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU