Messi, Suarez e Neymar, 100 gola, për herën e tretë radhazi në La Liga

Yjet e Barcelonës, Lionel Messi, Luis Suarez dhe Neymar për herë të tretë radhazi së bashku kanë shënuar mbi 100 gola brenda një sezoni, raporton ESPN.

Treshja e frikshme e sulmit, e njohur edhe si MSN, shënuan në fitoren prej 4-1 ndaj Villarrealit, dhe me këtë rast arritën në kuotën e 101 golave këtë sezon, transmeton Koha.net.

Më së shumti shënuan sezonin e kaluar duke arritur 131 gola, derisa në sezonin 2014-15 shënuan 122 gola. (b.an)

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU