Messi fiton trofeun e 6-të të ‘Këpucës së Artë’

Nuk ka surpriza, Messi mbetet goleadori i Evropes.

Mbappe nuk ka arritur të shënojë pesë gola për të tejkaluar Messin në garën për ‘Këpucën e Artë’ në ndeshjen e fundit të Ligue 1 kundër Reims (3-1) dhe Leo e ka rrëmbyer sërish këtë trofe personal, i gjashti për të.

Leo kryeson renditjen historike me dy çmime më shumë se Cristiano Ronaldo.

Seria prej 36 gola të Leo Messit,ripërtërijnë hegjemoninë e tij në një nivel shumë të lartë të produktivitetit të golave.

Argjentinasi  jo vetëm ka tejkaluar francezin, por edhe liderët kryesorë të ligave të tjera ‘të mëdha’ evropiane, si Quagliarella, L ewandowski, Salah, Aubemeyang apo ish- lojtarin e Real Madrid, Ronaldo.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU